Výcvikový tábor Pnětluky 2017

Dne 13. - 16.7. jsme se zúčastnili výcvikového tábora v Pnětlukách. Tábor sice byl už od soboty 9.7., ale bohužel pracovní povinnosti nedovolily jet dříve. Vyrazila nás partička ve složení Jitka Márová + Ozzy a Lara, Martina Kaprálková, která sebou vzala veteránku Týnku a mlaďounkou Easynku. No a nakonec moje maličkost se Sárkou. Martina byla na táboře jako první a my s Jitkou marně bloudily v Praze (kudy tudy do Bavorova), ale nakonec v 8 hodin večer jsme dorazily v pohodě a šťastné, že nám nedošel benzín. Hned druhý den v pátek byly závody. Dokonce přijela i paní rozhodčí. Nastoupilo 23 psů kde převládali rotvajleři, němečtí ovčáci a maliňáci. Chudák Martina, která s Easynkou nikdy necvičila, ale holky se s tím vypořádaly po kníračkovském a opravdu poslední nebyly. Jitka vzala ,,na plac Ozzíčka,, a šlo jim to také krásně. Hvězdičkou dne se stala Sárka, která i s mou pajdavou nohou dokázala získat nádherné čtvrté místo. Ona je prostě bombička.
Užili jsme si společně krásných pár dní a slíbili si, že příště to zkusíme na celý týden. Tak uvidíme. Na fotce, která by se dala nazvat ,,U Tří kukaček,, je zleva veteránka Týnka, uprostřed Sárka a napravo Easynka.

Sarka
Sarka
Sarka

   Vytisknout článek

Sárka se stala maminkou !

Dne 29. 3. 2017 se naší Sárince narodila 2 krásná miminka. Holčika Apassionata a chlapeček Amethyst. Maminka vše nádherně zvládla a miminka krásně prospívají.

Tatínkem štěňátek je Respect od Dalajského potoka, který je šampionem několika zemí, Interšampionem a Evropským Junior vítězem.

Sarka
Sarka
Sarka
Sarka

   Vytisknout článek

Sárka se stala šampionem Slovenska

Další akcí naší holčiny byla Mezinárodní výstava na Slovensku v Nitře. Loni si odtud přivezla nejvyšší tituly a tak jela zkusit štěstí a získat slovenského šampiona. Jela s ní opět Martina a pak ještě Jana Stránská s Rubínkem. Výstava se jim všem moc povedla a Sárka si přivezla ohodnocení:

2x International Dog Show Nitra 14.-15.1. 2017
judges O. Fintora (SK), M. Václavík (CZ)
2x CAC. 2x CACIB, BOS, BOB, New Slovakian Champion

Je to moje černé zlatíčko.

Sarka

   Vytisknout článek

Dog racing a Sárka

Tak jsem si řekla, že úspěchy na výstavách jsou sice krásné, složené zkoušky ve sportovním výcviku taky, ale co takhle zkusit i něco jiného? A na Silvestra jsem vyrazila já a Sárka na první běh v Dog racingu. Řekla jsem si, že buď se to bude Sárce líbit, nebo prostě jsme si jen užily silvestrovský den. A výsledek? Sárka a já se přihlašujeme do Dog racing klubu. Byly jsme obě pochválené a Sárka je prý talent. Takže vám touto fotkou představuji dalšího ,,blázna,, na dráze - Vassari od Dalajského potoka

Sarka

   Vytisknout článek

A máme zkoušku BH...

Dne 27. 11. jsme se vypravili na složení zkoušky BH dle IPO na místo, kde jsme nikdy se Sárkou nebyli. Cizí prostředí jí ale vůbec nevadilo. Horší byla ta zima. Foukal studený vítr a já tak přemýšlela, proč raději ve svém věku nespím doma v teple, nebo nepletu ponožky. Sárka mimochodem 2 měsíce neviděla pořádně cvičák, o výcviku ani nemluvím. Ale statečně jsme se postavili na nástup a doufali v něco mezi nebem a zemí. Celé cvičení se Sárce moc povedlo, jen při přivolání ,,ke mě,, při odložení za pochodu do lehu si pak místo k noze zkrátila cestu a sedla si mi za nohy. Nikdy to neudělala, ale asi bylo něco hezkého v tu stranu. Nevadí, ostatní zvládla na velkou jedničku. Zato panička tam udělala 2 chyby. Mávala jsem si tam 2x rukama, jak kdyby to bylo podle NZŘ a ne mezinárodní IPO. Ale konec dobrý, všechno dobré. Máme BH !!! Pan rozhodčí Jiří Čákora byl spokojený, mojí holčičku moc pochválil, že ten výkon byl výborný a nám se Sárkou už ani nebyla zima.

Celkem má Sárka složeny již 3 zkoušky - ZZO, ZOP a BH. A jedeme dál.

   Vytisknout článek

Sárka to dokázala, je Interchampion!

V poslední době jsme se zůčastnili tří výstav. První byla Klubová výstava v Mladé Boleslavi a to dne 22.10.2016.

Výstavu konala naše Pražská pobočka klubu chovatelů kníračů společně s Východočeskou, která tam měla vlastní klubovku. Sárka nastoupila opět se svou handlerkou Martinou a krásně se rozběhla. Bohužel hned na to holky zastavily. Martina si udělala něco s nohou a nešlo běhat dále. Tak jsem jí v kruhu vodila já, ale postoj nám moc nešel. Z výcviku je zvyklá, že paničce se sedí u nohy a čeká se na povely.Nakonec z toho bylo dvojvodění. Já běhala a Martina vystavovala v postoji. Do závěreček, kam se Sárka probojovala si ji vzala do ruky Martina Miksová a holky vyběhaly nejlepšího středního knírače výstavy. Děkuji Martino za pomoc! Konečné ohodnocení - V1, OKV, ČKŠ, Nejlepší střední knírač výstavy.

Hned za týden jsme nastoupili na dvoudenní Mezinárodní výstavu v Praze Letňanech. První den Martina ještě neběhala, ale vodičem pro Sárku byla Lenka Fajkusová, které tímto moc děkuji. Holky dělaly co mohly a dokázaly si vyběhat nádherné ohodnocení V1, CAC, res. CACIB.

Druhý den se v kruhu již ukázala i naše vodička Martina. Sice bylo riziko, že koleno povolí, ale znáte ty kynology.

Holky běhaly nádherně, Sárka se nesla jak baletka a díky ohodnocení V1, CAC, CACIB, BOS získala titul INTERCHAMPION. Mám ohromnou radost. Tímto se nám již podruhé otevřela cesta na Cruft výstavu v Anglii, která je mojím celoživotním snem. Během dvou let dokázala Sárka vyběhat vše co mohla a ještě složit 2 zkoušky (a tím pochopitelně s výcvikem nekončíme). Je to moje sluníčko, moje dušička, moje štěstí. Děkuji Sárko, že jsi.

P.S. Budiž ti jsou odpuštěny všechny ty rozkousané pelechy (nebo ještě nejsou všechny? :-D ).

Sarka

   Vytisknout článek

Sárka je Maďarský šampion

Dne 7.- 9. 10.2016 se konala třídenní výstava v maďarském Komárnu. Sárka opět dopadla na výbornou a získala nádherná ohodnocení 3 x CAC, 3 x CACIB, Cruft's kvalifikace a nakonec získala i titul ,, Hungary Champion ,,
Mám z ní velkou radost a děkuji holkám Martině a Romaně, že vzaly tu mojí holčinu na tak vydařený výlet.

Sarka

   Vytisknout článek
index | 15-21 | předchozí | následující | Celkem 42 článků