CRUFT 2018 - Sárka zvítězila v prestižní třídě ,,open class,,

Autor: admin <bergmann.design(at)gmail.com>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 14. 03. 2018

Dne 8.3. jsme se rozjeli se Sárkou na výstavu, o které jsem snila od svých 16ti let, kdy jsem její dění poprvé uviděla v časopise Pes přítel člověka - výstava psů CRUFT 2018 v Birminghamu.

Jela nás dost velká parta lidiček a tak o zábavu nebyla nouze. Bohužel i o adrenalinové zážitky, kdy například druhé auto mělo na dálnici bouračku se srnou. Ale vše jsme zvládli a ujížděli vstříc novým zážitkům.

Do města jsme dorazili v pátek a v sobotu nastal den D. Poprvé jsem dýchala atmosféru největší výstavy na světě.

V Anglii neřeší barvu určitého plemene a tak bylo zajímavé vidět třeba v kruhu malých kníračů, jak je jich tam nastoupených celé kolo a jsou různé barvy. Od bílých, přes černé, pepřaté až po černostříbřité.

My jsme se na řadu dostali až ve čtvrt na 4 odpoledne. Opravdu to bylo hodně dlouhé. Sárka byla přihlášena do třídy open, kam se přihlašují všichni šampioni a vítězové. Angličané nemají na výstavě třídu šampionů, vítězů a tak. Fenky nastoupily do kruhu a Sárka tam byla jediný černý knírač. Celkem nastoupilo 8 fenek. Při hodnocení jsem se jen modlila, aby byla Sárka vybrána do posledních pěti fenek, tak zvaně do výběru. Paní rozhodčí opravdu důkladně prohlédla všechny fenky, prohmatala stavbu těla, chlupy, rozhrnovala ofinky a kontrolovala oči i zuby. Pak si stoupla před fenky a rozhodovala se komu přiřadí první místo v této skupině. A já pak nemohla věřit svým očím. Přistoupila k Martině a Sárku postavila na první místo. Naše skupina propukla v jásot. A radovali se i ti, co jejich fenka byla s námi v kruhu a my jí porazili.

Sárka se stala poprvé černou kníračkou, která zvítězila ve třídě open na Cruft za celou dobu její existence. Vyhrát tuto třídu se podařilo vždy jen barvě pepř a sůl.

Jsem šťastná, že jsem se mohla zúčastnit této výstavy a výhra Sárky je třešničkou na dortíku celé akce.
Sarka
Sarka
Sarka